Skip to content

Lenkijos ūkininkų protestai pasienyje ir atšauktas LP koncertas

Nepasiekę susitarimo su premjeru Donaldu Tusku, Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo dalinai blokuoti kelią ketina iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu jie nori tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius Lenkijos ūkininkai protestuoja ne tik pasienyje – prieš keletą dienų jie susirinko ir sostinėje Varšuvoje.

Svarbiausios šių ūkininkų keliamos problemos – Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio politika bei žaliavų importas iš Ukrainos. Protesto organizatoriaus teigimu, Lenkijos pusėje bus tikrinama, kiek į šalį įvežama Rusijos ir Ukrainos grūdų.

„Tikrinami dokumentai, paklausiama, kas yra vežama, tuomet jie gali važiuoti toliau. Kai kurie kiti automobiliai pasirinktinai nukreipiami į specialią aikštelę. Vienoje pusėje matome susirinkusius ūkininkus, jų yra apie 30–40, kitoje aikštelės pusėje – sunkiojo transporto patikrinimas, ten jau dirba pareigūnai, kitos institucijos“, – penktadienį ryte teigė pasienyje dirbantis LRT RADIJO žurnalistas Daumantas Butkus.

Atšauktas LP koncertas

Lietuvoje kitą savaitę koncertuoti turėjusi amerikiečių dainininkė LP pirmadienio vakarą nemaloniai nustebino savo gerbėjus Lietuvoje. Socialiniame tinkle „Instagram“ ji pasidalijo vaizdo įrašais, kuriuose pasipuošė džemperiu su Rusijos vėliavos spalvomis papuoštu laivu ir užrašu „LP Russia Official“.

Jau keletą sykių Lietuvoje koncertavusi dainininkė, kurios tikrasis vardas Laura Pergolizzi, įraše paaiškino, jog šis drabužis – dovana nuo jos gerbėjų Rusijoje.

Nors kiek vėliau jos paskelbti įrašai dingo, o atlikėja pasidalijo nauju kreipimusi, kuriame sakė žinanti, jog Baltijos šalyse yra daug pabėgėlių iš Ukrainos, lietuviai masiškai ragino atšaukti arba boikotuoti koncertą.

Antradienį popiet patikslinta, kad „Žalgirio“ arena atšaukia LP koncertą.

Trečiadienio popietę dainininkė dar sykį sureagavo į situaciją – socialiniuose tinkluose patalpino vaizdo įrašą ir tekstą, kuriuo atsiprašo ukrainiečių.

„Giliai apgailestauju, kad šiuo laikotarpiu buvau tokia nejautri. Tai buvo bloga klaida. Aš labai atsiprašau. Noriu paaiškinti, kad myliu ir palaikau Ukrainą, visada ją palaikysiu“, – skelbė dainininkė.